Protetyka stomatologiczna - Katowice (Śląsk)

Dzięki protetyce w Prodenta Clinic możliwa jest na poprawę estetyki uśmiechu. Rozwiązania protetyczne, mają znaczący wpływ także na życie Pacjentów, przywracając prawidłowe funkcje zębom. Podczas leczenia protetycznego wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie i materiały do odbudowy oraz uzupełniania braków w uzębieniu. Wśród uzupełnień protetycznych wyróżniamy stałe (gdy pacjent nie może ich wyjąć samodzielnie z ust), ruchome (gdy dają się usunąć z ust) i kombinowane (połączenie protez ruchomych z uzupełnieniami stałym, przy pomocy zasuw, zatrzasków, rygli lub koron teleskopowych). Protetyka (Prodenta Clinic) to również licówki, nowoczesne korony wykonane z porcelany i tlenku cyrkonu, doskonale imitujące naturalne zęby.


Zespół specjalistów Prodenta clinic współpracuje z jednym z najwyższej klasy laboratoriów dentystycznych w Polsce. Rozwiązania protetyczne stosowane przez Centrum pozwalają nie tylko perfekcyjne odbudować brakujące zęby, ale również poprawić estetykę profilu twarzy.


W obrębie protetyki w Prodenta Clinic wykonujemy:


Licówki ceramiczne


Licówka to przypominająca płatek, cieniutka łuska ceramiczna (0,2-0,5 mm). Licówki to idealne rozwiązanie korygujące niewielkie wady zgryzu, kolor (np. rozmaite przebarwienia będące skutkiem konsumpcji niektórych artykułów spożywczych, mających niekorzystny wpływ na koloryt zębów) i kształt zęba oraz diastemę (zbyt duże przerwy pomiędzy zębami) i pęknięcia. Pacjentom, borykającym się z takimi problemami jesteśmy w stanie pomóc podczas jednej wizyty, gwarantując jednocześnie bezbolesne i bezstresowe rozwiązanie.


Korony
Korona to sztuczna, widoczna biała część zęba, z wyglądu przypominające naturalny ząb. Koronę nasadzamy na implant lub na oszlifowany wcześniej filar zęba. W zależności od zaleceń dentysty i preferencji Pacjenta, korona może być wykonana z porcelany na stali lub na złocie, samej porcelany (tzw. korony pełnoceramiczne) lub tlenku cyrkonu. Zastosowanie określonego rodzaju jest podyktowane wymaganiami Pacjenta. Najczęściej Pacjenci Prodenta clinic wybierają korony pełnoceramiczne, pozwalające idealnie odwzorować naturalny ząb. Korona pełnoceramiczna, ze względu na swoje właściwości, jest najbardziej zbliżona do naturalnego zęba, gdyż przewodzi światło, nie zmienia koloru, przez co wygląda bardzo naturalnie i jest wytrzymała. Materiały pełnoceramiczne są całkowicie nieinwazyjne jeśli chodzi o środowisko jamy ustnej. Korony mogą być wykonane z różnych materiałów – na podłożu pełnoceramicznym lub metalowym (złoto, stal). Zastosowanie określonego rodzaju jest podyktowane wymaganiami Pacjenta.


Korony porcelanowe na podbudowie z metalu szlachetnego (złoto)
Złoto, ze względu na swoje właściwości, znalazło szerokie zastosowanie w stomatologii. Korony porcelanowe na podbudowie ze złota mogą być stosowane szczególnie u osób uczulonych na metale nieszlachetne. Korony na złocie charakteryzują się idealnym przyleganiem do filaru zębowego, minimalizując w ten sposób ryzyko próchnicy czy infekcji wokół uzupełnień.


Korony pełnoceramiczne
Korony pełnoceramiczne wykonane są bez użycia jakiegokolwiek metalu (nie powodujące alergii), które rekomendujemy jako pierwsze rozwiązanie dla wymagających Pacjentów Prodenta clinic. Specyficzne właściwości sprawiają, że są one zaliczane do najlepszych uzupełnień protetycznych. Dentyści potwierdzają ich szerokie zastosowanie, mając na uwadze, możliwość odbudowy wszystkich zębów oraz fakt, iż jednocześnie idealnie naśladują naturalne szkliwo zęba.


Efekt estetyczny na mistrzowskim poziomie
Uzupełnienia pełnoceramiczne dają możliwość uzyskania najwyższej jakości efektów kosmetycznych. Korona pełnoceramiczna charakteryzuje się właściwościami zbliżonymi do własnego uzębienia – przewodzi światło, nie zmienia koloru, przez co wygląda bardzo naturalnie i jest wytrzymała. W odróżnieniu od koron porcelanowych na metalu, uzupełnienia pełnoceramiczne eliminują niepożądany efekt zsinienia dziąsła w okolicy szyjki zęba.


Biozgodność
Materiały pełnoceramiczne są całkowicie nieinwazyjne, jeśli chodzi o środowisko jamy ustnej. W przeciwieństwie do stopów metali, których jony mogą ulegać korozji i wywoływać działanie toksyczne, powodując tym samym reakcje alergiczne. W przypadku koron pełnoceramicznych takie zjawisko nie zachodzi, ponieważ materiał jest całkowicie neutralny dla organizmu.


Mosty
Most to uzupełnienie protetyczne, które stosowane jest w celu odtworzenia utraconego zęba bądź zębów, na stałe umocowanym w jamie ustnej. Zazwyczaj most to korony protetyczne osadzone na sąsiednich zębach filarowych (bądź implantach) połączonych z przęsłem bądź przęsłami (zębami sztucznymi), które zastępują brakujące zęby. Rozwiązanie to może być zastosowane nawet w przypadku 3 luk obok siebie i zapewnia Pacjentowi komfort użytkowania i zadowalający poziom estetyczny. Aby założyć most niezbędne jest oszlifowanie sąsiednich zębów. Innym, doskonalszym rozwiązaniem jest założenie implanta.


Rodzaje mostów:

  • mosty ceramiczne (wykonane na podbudowie z metalu szlachetnego – złoto lub stali)
  • mosty pełnoceramiczne – dają najlepszy efekt kosmetyczny
  • mosty kompozytowe lub akrylowe – stosuje się je jako tymczasowe rozwiązanie.


Wkłady koronowe (Inlay, onlay)
Wkłady koronowe, to rozwiązanie stosowane, gdy złamanie zęba nie jest zbyt rozległe. Rozwiązanie to stosowane jest przy odbudowie miejsc stycznych z zębem sąsiednim. Zazwyczaj, zabieg ten wykonywany jest w ciągu dwóch wizyt i jest całkowicie bezbolesny (odbywa się w znieczuleniu miejscowym).
Wkłady inlay i onlay są stosowane w przypadku występowania dużych ubytków. To rozwiązanie jest alternatywną dla tradycyjnego wypełnienia zęba i charakteryzuje się większą wytrzymałością niż tradycyjne plomby. Dodatkowo są szczelne, niezwykle estetyczne i odporne na ścieranie. Dzięki wkładom, ząb spełnia nadal swoje funkcje dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego i struktury oraz doskonałemu efektowi wizualnemu.

    Umów się na wizytę
Gwarancja ProdentaClinic