Implanty zębów na Śląsku – Prodenta Clinic w Katowicach

 • 20 lat doświadczenia
 • ponad 5 tysięcy udokumentowanych implantacji
 • odsetek powodzenia zabiegów 99%
 • Rekomendowany Gabinet Partnerski Nobel Biocare specjalizujący się w leczeniu ALL-ON-4 i implantach zygomatycznych

Centrum implantologiczne Prodenta Clinic klinika implantów zębowych w Katowicach i Gliwicach zapewnia kompleksowe leczenie. Pojedynczy ubytek lub braki wielozębowe nie stanowią dziś problemu. Dzięki nowoczesnemu leczeniu implantologicznemu dentysta jest w stanie odbudować każdy ubytek, przywracając zdrowy i piękny uśmiech. Implanty wykorzystywane są także z dużym powodzeniem do mocowania protez.

Prodenta Clinic korzysta z nowoczesnych implantów w Katowicach od renomowanej firmy Nobel Biocare, której jesteśmy kliniką rekomendowaną.

Czym nie jest implant? – Katowice
Implant to nie „sztuczny ząb”. Implant to rodzaj sztucznego korzenia zębowego, wykonanego z tytanu. Dentysta implantolog metodami chirurgicznymi wszczepia bezpośrednio do kości szczęki lub żuchwy. Implant kształtem przypomina śrubę o długości dwudziestogroszówki. Powierzchnia implantu pokryta jest z kolei specjalnym materiałem osteointegracyjnym, sprawiającym, że zrasta się on szybciej z kością, skracając czas leczenia do minimum. Na implancie następnie mocowana jest korona („sztuczny ząb”) wykonana z tlenku cyrkonu, porcelany lub innego materiału. Obecnie, implant z koroną uważany jest za najlepsze alternatywne rozwiązanie odbudowujące ubytek.

Implanty dentystyczne umożliwiają poprawę jakości życia, dzięki:

 • Zapewnieniu doskonałego efektu estetycznego,
 • Zachowaniu naturalnego konturu twarzy,
 • Korzystnemu wpływowi na efekt wiotczenia skóry twarzy i tworzenia się zmarszczek mimicznych,
 • Przeciwdziałaniu na rozchwianie sąsiadujących zębów poprzez zapewnienie im niezbędnego oparcia
 • Zminimalizowaniu zaniku kości,
 • Możliwości konsumowania ulubionych potraw,
 • Możliwości konsumowania surowych i twardych potrawy,
 • Łatwej higienie jamy ustnej, identycznej jak w przypadku naturalnych zębów,
 • Podniesieniu wiary w siebie.

W celu precyzyjnego zaplanowania zabiegu implantologicznego wykonujemy trójwymiarową (3D) wizualizację planowanego leczenia implantologicznego. Procedura ta pozwala na precyzyjne umiejscowienie implantów zębów, tak aby osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny i kliniczny. Planowanie 3D wykonywane jest w oparciu o badanie tomografii komputerowej CBCT, które jest wykonywane na miejscu w naszej Pracowni Tomografii Komputerowej CBCT.

1 2

Implanty zębów wykorzystuje się nie tylko do odbudowy pojedynczego ubytku.

Korzyści odbudowy zębów na implancie:

 • Proces gojenia jest znacznie szybszy, dzięki zastosowaniu specjalnych powłok, które przyśpieszają zrastanie się z kością,
 • Ograniczony zostaje proces zanikania kości oraz tkanek miękkich,
 • Zachowanie na lata zdrowego i naturalnego uśmiechu,
 • Przeciwdziałanie zmianie konturów i rysów twarzy,
 • Trwałość i bezpieczeństwo rozwiązania,
 • Brak potrzeby używania klejów mocujących protezy,
 • Pacjent odczuwa większy komfort podczas rozmowy i jedzenia
 • Pozytywny wpływ na organizm, dzięki możliwości konsumpcji zróżnicowanych pokarmów,
 • Zapewnienie łatwość higieny, która jest identyczna jak w przypadku naturalnych zębów,
 • Implant z koroną pełnią taką samą funkcję, jak naturalny ząb.

Jakie problemy rozwiązuje leczenie implantologiczne? – Implanty zębów Katowice

Odbudowa pojedynczego ubytku – implant jest najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem pozwalającym na odbudowę pojedynczego ubytku. W miejscu brakującego zęba, scu jego wystąpienia stomatolog wszczepia implant, na którym osadzana jest korona imitująca naturalny ząb. Wszczepienie implantu nie wymaga naruszania konstrukcji sąsiadujących z ubytkiem zębów. Obecnie, implant zęba (Katowice) jest uważany za najtrwalsze i najbardziej estetyczne rozwiązanie. Nowy ząb jest nie do odróżnienia od prawdziwych.

odbudowa pojedynczego zeba 1

Uzupełnianie ubytków wielozębowych – ubytki pojawiające się w różnych miejscach szczęki sprawiają, że pozostałe zęby, nieposiadające podparcia ulegają rozchwianiu. W tym przypadku, dentysta implantolog wszczepia od jednego do kilku implantów i osadza na nich korony lub mosty. Warto podkreślić, ogromny wpływ, jaki maja implanty na zatrzymanie procesu redukcji kości szczęki u osób z ubytkami. Implanty zębów (Śląsk) to trwałe rozwiązanie, które jednocześnie zapewnia idealny efekt estetyczny.

uzupelnienie ubytkow wielozebowych 2

Leczenie bezzębia – leczenie implantologiczne pozwala na pełne odbudowanie uzębienia. Dzięki temu rozwiązaniu popularne „wyjmowane” protezy odchodzą do historii. Osoby z problemem bezzębia mogą skorzystać z kilku rozwiązań, każda jednak zakłada wszczepienie implantów. Impanty stanowią podstawę, na których mocowana jest korona lub proteza (stała lub ruchoma).

leczenie bezzebia 3

Implanty a różne aspekty życia
Implanty to najbardziej zaawansowana technologicznie i sprawdzona klinicznie terapia odbudowy jednego lub wielu ubytków.

Poprawa Jakości Życia

 • dzięki implantom możesz konsumować wszystkie potrawy, zapewniając organizmowi zróżnicowaną dietą
 • implanty zębów nie wymagają stosowanie klejów protetycznych
 • możesz spokojnie uśmiechać się od ucha do ucha
 • implanty wymagają takiej samej dbałości, jak prawdziwe zęby, poprzez stosowanie takich samych produktów do higieny jamy ustnej

Nieoceniony wpływ na zdrowie całego organizmu

 • pełne uzębienie ma wpływ na proces żucia pokarmów, co z kolei zapewnia prawidłowy proces trawienia

Naturalne rysy twarzy

 • Twoje zęby to podpora skóry twarzy. Pełne uzębienie zapobiega wiotczeniu skóry twarzy i pojawianiu się zmarszczek mimicznych
 • Pełne uzębienie również zapobiega zanikowi kości, który wpływa na niekorzystne zmiany konturów twarzy 1,2

Nowy uśmiech – nowy Ja

 • pełne i zdrowe uzębienia to większa pewność siebie i atut nie tylko w relacjach osobistych, ale także zawodowych
 • bez obaw, bez konieczności ukrywania braków w uzębieniu,  możesz uśmiechać się szeroko, co często stanowi dyskomfort przy stosowaniu częściowych lub całkowitych protez
 • implanty, do złudzenia imitują naturalne zęby, dzięki czemu poprawiają estetykę uśmiechu i twarzy

Implanty Katowice wyglądają jak naturalne zęby, dodatkową korzyścią jest fakt, iż Pacjenci nie odczuwają różnicy pomiędzy swoim naturalnym zębem a implantem.

Implanty zębów na Śląsku wykorzystuje się je także w protetyce. Służą do mocowania protez.

Oferowane w wielu gabinetach, tradycyjne mosty, są osadzane na sąsiadujących zębach, co wymaga naruszenia struktury zdrowych zębów. Zanim zamocowany zostanie most, sąsiadujące z ubytkiem zęby muszą zostać zeszlifowane, co narusza ich szkliwo i strukturę całego zęba. Otwiera to drogę bakteriom, próchnicy. Nie rzadko, jest to powód utraty kości i tkanek miękkich. Rozwiązanie protetyczne, jakim jest most, często skutkuje dyskomfortem Pacjenta.

Uzupełnienie ubytku przy pomocy implantu zęba.

Implant (Katowice) to rozwiązanie, które nie wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z ubytkiem. Sam implant – czyli mierząca 10 mm śruba wkręcana jest przez dentystę bezpośrednio w miejsce, w którym pojawił się ubytek. Na implancie mocowana jest następnie korona, wyglądająca identycznie jak naturalny ząb. Implant (Śląsk), który imituje korzeń zęba podczas procesu osteointegracji, czyli zrastania się z kośćmi, nie powoduje dyskomfortu. Nasadzenie korony na implant jest zabiegiem bezbolesnym i zupełnie nieodczuwalne dla pacjenta.

WAŻNE:
Podczas leczenia implantologicznego wszyscy nasi pacjenci zawsze otrzymują korony tymczasowe.

Implanty zębów Katowice – przywracamy piękny uśmiech

Utrata zębów to problem, który dotyka zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Niestety utrudnia on codzienne funkcjonowanie, powoduje dyskomfort i przyczynia się do obniżenia samooceny. Osoby, które straciły część uzębienia, często wycofują się z życia towarzyskiego, gdyż czują wstyd i boją się odrzucenia. Na szczęście stomatologia stale się rozwija, dzięki czemu powstają coraz skuteczniejsze sposoby na uzupełnienie brakującego uzębienia. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są implanty. Katowice to miasto, w którym działa nasza klinika, zajmująca się profesjonalnym wszczepianiem implantów zębowych. Zatem, jeśli chcą Państwo cieszyć się pięknym uśmiechem i odzyskać radość z życia, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty.

Implanty Zębów Śląsk – działamy szybko, sprawnie i profesjonalnie

Braki w uzębieniu pogarszają nie tylko kondycję jamy ustnej, lecz całego organizmu. Wynika to z faktu, iż brak niektórych tkanek zębów utrudnia odpowiednie przeżuwanie żywności, przez co za duże części pokarmu lokalizują się w układzie pokarmowym i intensywnie go obciążają. Wskutek tego może dojść do niestrawności i podrażnienia śluzówki żołądka. Jeśli chcą Państwo uniknąć tak przykrych dolegliwości, zachęcamy do odwiedzenia naszej kliniki i wszczepienia implantów. Śląsk to województwo, w którym prowadzimy działalność, dlatego, jeśli jesteście Państwo z okolic, zapraszamy na wizytę! Gwarantujemy fachowe podejście, przyjazną atmosferę i profesjonalne doradztwo w zakresie implantów zębów w Katowicach. .

Oferowane przez nas implanty zębów w Katowicach (Śląsk) to nie wszystko, zachęcamy do zapoznania się również z: Licówki KatowiceProtetyka Katowice.

© 2015 Prodenta clinic Śląsk Katowice Gliwice