Leczenie kanałowe - Endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem kanałów zębowych, koniecznym w większości wypadków z powodu zaawansowanych stanów próchnicy zębów.


Endodoncja to leczenie unerwionej miazgi zęba, w której oprócz zakończeń nerwowych są mikroskopijne naczynia krwionośne. Mikroskopowe leczenie kanałowe jest często jedyną nadzieją na uratowanie zęba przed ekstrakcją. Prawidłowe leczenie endodontyczne zęba nie tylko pozwala wyleczyć korzeń, ale też osadzić na nim nową koronę lub most.
Mikroskopowe leczenie kanałowe zęba umożliwia lekarzowi pełne i dokładne rozpoznanie budowy leczonego zęba. Lekarz może zobaczyć w powiększeniu budowę komory zęba i jego kanałów. Wskazaniem do leczenia pod mikroskopem jest przykładowo nietypowa anatomia zęba, a także wąskie i mocno zakrzywione korzenie.
Prodenta clinic dysponuje mikroskopami firmy Carl Zeiss. Są to mikroskopy chirurgiczne używane podczas operacji, dysponujące własnym źródłem światła, torem wizyjnym. Cyfrowy interfejs oraz dodatkowy rejestrator obrazu umożliwia nie tylko powiększać obraz zęba w czasie rzeczywistym, ale też prowadzić szczegółową dokumentację medyczną leczenia. Prodenta clinic specjalizuje się w zabiegach z wykorzystaniem mikroskopu. Lekarze dentyści oraz chirurdzy szczękowi wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki w celu ratowania każdego zęba.
Podczas leczenia kanałowego, nasi specjaliści mogą na bieżąco monitorować etapy zabiegu, wykonując zdjęcia RTG.
Usługi świadczone w ramach endodoncji:

  • Konsultacja
  • Leczenie kanałowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii
  • Odbudowa korony zębów

    Umów się na wizytę
Gwarancja ProdentaClinic