Ortodoncja

Ortodoncja, czyli diagnozowanie i leczenie wad zgryzu, była dotychczas kojarzona wyłącznie z leczeniem w wieku dziecięcym. Obecnie, specjalizacja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem również wśród osób dorosłych, chcących poprawić nie tylko komfort swojego życia, ale również i swój wygląd.


W ramach leczenia ortodontycznego, oferujemy naszym Pacjentom – zarówno dzieciom, jak i dorosłym, specjalistyczne leczenie wad zgryzu.
Wady zgryzu to zaburzenia rozwoju kości twarzo-czaszki, którymi zajmuje się ortodoncja. Wady te zazwyczaj wynikają z czynników środowiskowych, nawyków w wieku dziecięcym lub są wynikiem cech genetycznych danego Pacjenta.
Dentyści, chirurdzy szczękowo-twarzowi i logopedzi w Prodenta clinic wyspecjalizowali się w leczeniu wad zgryzu. Przed rozpoczęciem terapii konieczna jest właściwa diagnostyka, obejmująca badanie wewnątrz i zewnątrzustne, analizę fotograficzną zgryzu i profilu twarzy, analizę zdjęć rentgenowskich (RTG pantomograficzne i cefalometryczne ) oraz analizę modeli diagnostycznych. Najczęściej terapia trwa do 24 miesięcy i wymaga ścisłej współpracy pomiędzy lekarzem i Pacjentem.
Do specjalisty ortodonty zgłaszają się dzieci, młodzież, a także pacjenci dorośli celem zmiany nieprawidłowo ustawionych zębów. Warto podkreślić, że wczesne zdiagnozowane problemu u dzieci pozwala na całkowite wyleczenie wady zgryzu. Po okresie wzrostu zmiany są trudniejsze do wyleczenia. Już w wieku niemowlęcym podczas intensywnego rozwoju, warto skorzystać z wizyt adaptacyjnych. Podczas tych wizyt lekarz poinformuje rodziców o zagrożeniach związanych z rozwojem i pogłębianiem wad zgryzu. Wady zgryzu powiązane są często z wadami wymowy. W Prodenta clinic wprowadziliśmy dodatkowo do procesu leczenia specjalistę z zakresu logopedii. Interdyscyplinarne podejście do leczenia sprawia, że uzyskujemy najlepsze rezultaty leczenia.
Usługi ortodontyczne świadczone w Prodenta clinic:

  • Konsultacja
  • Dodatkowe, specjalistyczne badania ortodontyczne
  • Leczenie wad zgryzowo-szczękowych i nieprawidłowości zębowych aparatami zdejmowanymi i stałymi
  • Wprowadzanie zębów zatrzymanych do łuku zębowego
  • Leczenie wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych u osób dorosłych
  • Pełna opieka ortodontyczna w czasie trwania leczenia
    Umów się na wizytę
Gwarancja ProdentaClinic