Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca – pedodoncja, zajmuje się leczeniem zębów u dzieci. W Prodenta clinic wielką uwagę przykładamy do właściwego podejścia do naszych najmłodszych Pacjentów.


Dzięki nam, Twoje dziecko nie będzie się bało dentysty. Wizyta dziecka u dentysty ze względu na jego wiek i rozwój jest stresem nie tylko dla Niego, ale również dla Jego Rodziców. Specjalnie z myślą o najmłodszych Prodenta clinic przygotowała ofertę z wykorzystaniem komputerowego systemu znieczulenia The Wand. Słowo „wand” pochodzi z języka angielskiego i oznacza „różdżkę”, dzięki czemu podawanie znieczulenia jest „magicznie” bezbolesne. Prodenta clinic oferuje również swoim małym Pacjentom leczenie z zastosowaniem podtlenku azotu, dzięki któremu Pacjent odczuwa przyjemne odprężenie, przy jednoczesnym zachowaniu odruchów i świadomości.
Warto również skorzystać z oferty wizyt adaptacyjnych. Są to wizyty podczas których Twoje dziecko może zobaczyć jak wygląda praca w gabinecie.
Dołożyliśmy wszelkich starań, zaprosiliśmy małych konsultantów do pomocy, by stworzyć gabinet przyjazny dziecku. W poczekalni przygotowaliśmy przestrzeń z myślą o dzieciach. Kącik z zabawkami i telewizorem umila czas oczekiwania. Dodatkowo na ekranie wyświetlane są zdjęcia i materiały przygotowujące dziecko do wizyty. Na ścianach zawieszone są prace polskich grafików z motywami dziecięcymi. Personel pomocniczy z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym pomaga i opiekuje się dzieckiem przez cały okres pobytu dziecka w gabinecie. Lubimy pracować z dziećmi, dbamy o indywidualne podejście do każdego Pacjenta.
Profilaktyka przez zabawę – rodzice powinni edukować dziecko już od najmłodszych lat i wskazywać jak ważne jest leczenie zębów i ich higiena. Nie powinno się dziecka straszyć dentystą. Najlepiej jest wprowadzać dziecko poprzez gry i zabawy, można też wykorzystać dostępne na rynku książki oswajające dziecko z wizytą u dentysty. Polecamy tutaj książki „Idę do dentysty” autorstwa Evy Wunzel_Burger.
Jeżeli zajdzie konieczność uzupełnienia ubytku w zębie mlecznym, nasz młody Pacjent ma możliwość czynnego udziału w leczeniu swojego zęba poprzez wybór brokatowego koloru wypełnienia oferowanej przez Twinky Star.
Usługi świadczone w ramach pedodoncji:

  • Wizyta adaptacyjna dla dzieci
  • Fluoryzacja
  • Lakowanie zębów
  • Lakierowanie zębów
  • Wypełnienie tymczasowe u dzieci
  • Wypełnienie w zębach mlecznych chemoutwardzalne
  • Wypełnienie w zębach mlecznych światloutwardzalne
  • Leczenie amputacyjne w zębie mlecznym
  • Bezbolesne usuwanie zębów mlecznych
  • Leczenie urazów zębów
    Umów się na wizytę
Gwarancja ProdentaClinic