Implanty – Gliwice


Implanty zębów Gliwice

Braki zębowe są najczęściej wypełniane przy pomocy implantów, zapewniających świetny efekt końcowy i duży komfort dla pacjenta, porównywalny do posiadania własnego uzębienia. Są wykorzystywane zarówno przy odbudowach mniejszych ubytków, jak i montażu protez. Oferujemy implanty zębów w Gliwicach. Korzystamy wyłącznie z wysokiej klasy akcesoriów i wyróżnia nas 20-letnie doświadczenie w implantologii. Przeprowadziliśmy ponad 5 tysięcy implantacji w Gliwicach!


Co to są implanty? Gliwice

Implant wbrew pozorom nie są sztucznymi zębami, ale tak naprawdę swego rodzaju sztucznymi korzeniami, na których można umieścić koronę. Są wykonywane z tytanu i przypominają śruby. Są wprowadzane bezpośrednio w kość, z którą po czasie się zrastają. Liczba wszczepionych implantów (Gliwice) nie musi się równać liczbie brakujących zębów. W wielu przypadkach istnieje możliwość kilkupunktowej aplikacji wszczepów i oparcia na nich brakujących zębów. Okazuje się, że czasem wystarczą dwa implanty zębów, żeby oprzeć na nich protezę. Korzystamy z produktów wykonanych z najlepszego tytanu, który dodatkowo jest pokryty specjalnym materiałem osteointegracyjnym, dzięki czemu stosunkowo szybko zrastają się z kośćmi. Dzięki stosowaniu tej metody można przywrócić możliwość konsumpcji ulubionych, twardszych czy surowych potraw. Ułatwione zostaje utrzymanie higieny jamy ustnej. Kontur twarzy zostanie zachowany. Sąsiednie zęby nie będą rozchwiane przez zapewnienie im potrzebnego oparcia. Przede wszystkim jednak można cieszyć się naturalnym uśmiechem. Dzięki implantom w Gliwicach.


Implanty zębów Gliwice – jak przebiega proces implantacji?

Implanty zębów wymagają wykonania precyzyjnego planu leczenia. Wykonujemy wizualizacje 3D przy pomocy tomografii komputerowej CBCT, co pozwala dokładnie określić położenie implantu, żeby dał najlepszy efekt kliniczny i estetyczny. Sam zabieg nie jest szczególnie skomplikowany. Aplikacja tytanowej śruby jest bezbolesna (wykonywana pod znieczuleniem) i zależnie od przypadku trwa 0,5-2 godziny. Rana zostaje zaszyta, a implant zęba nie jest widoczny w jamie ustnej. Proces osteointegracji trwa kilka miesięcy. W drugim etapie chirurg wkręca tzw. śrubę gojącą. Po okresie regeneracji pobrane zostają wyciski i lekarz jest w stanie stworzyć sztuczny ząb. Przed jego nałożeniem konieczne jest zamontowanie łącznika w postaci swego rodzaju filaru, na którym umieszczana jest korona.

Nasi lekarze wykonują wypełnienia braków pojedynczych braków zębowych, ale też większych grup. Możemy również oprzeć na implantach zębów (Gliwice) całą protezę. Jeśli jesteś zainteresowany założeniem implantów zębów w Gliwicach to serdecznie zapraszamy!

Oferowane implanty w Gliwicach to nie wszystko, zachęcamy do zapoznania się również z: Licówki Gliwice, Protetyka Gliwice.