Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii zajmująca się poprawą wyglądu naszych zębów. Piękny zdrowy uśmiech sprawia, że wzrasta nasza samoocena. Dzięki wybielaniu zębów oraz licówkom, możemy w znacznym stopniu poprawić estetykę naszej twarzy.

 

Pamiętamy o tym, że piękny uśmiech jest dzisiaj wręcz konieczny w kontaktach zarówno towarzyskich, jak i biznesowych. Jest to nasza wizytówka zdrowia. Stomatologia estetyczna to już nie fanaberia, ale konieczność. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest już bezpiecznym zabiegiem. W Prodenta clinic dostępne są dwie profesjonalne metody wybielania zębów – nakładkowa i metoda LED.     

Wiele osób, pomimo zdrowych i ładnych zębów popada w kompleksy związane z tzw. „uśmiechem dziąsłowym” (ang. „gummy smile”). Podczas uśmiechania się, uwagę zwracają wówczas nie zęby, ale dziąsła. Nasi specjaliści, podczas zabiegu dokonują korekty kształtu dziąsła, co przynosi natychmiastowe, widoczne efekty, a Pacjenci mogą się cieszyć pięknym uśmiechem.

Zdrowe i białe zęby maja ogromny wpływ na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Piękny uśmiech, ukazujący równe zęby zwiększa naszą atrakcyjność. Dzięki temu, czujemy się bardziej pewni siebie, a co za tym idzie, rośnie nasza samoocena. Niestety z upływem czasu, zęby tracą swój kolor i pierwotny kształt. W Prodenta clinic, chcemy, by nasi Pacjenci mogli być dumni z pięknego uśmiechu – zawsze. Pacjentom, chcącym polepszyć estetykę zębów proponujemy różnego rodzaju licówki. Licówka to przypominająca płatek łuska porcelanowa o grubości 0,2 – 0,3 mm nakładana na Twój naturalny ząb. Jest wskazana wszystkim tym, którzy chcą szybko i mało inwazyjnie poprawić wygląd przednich zębów. Licówki są wykonane z porcelany, materiału trwałego i zbliżonego do faktury naturalnych zębów. Licówki są szczególnie polecane Pacjentom, którzy pragną poprawić kolor zębów, skorygować niewielkie wady zgryzu, poprawić kształt zęba, poprawić swój uśmiech szybko i małoinwazyjnie oraz zamknąć szpary między zębami (diastema).

Oprócz tradycyjnych licówek, Prodenta clinic oferuje swoim Pacjentom tzw. „chipsy” – licówki, które są nakładane na zęby bez konieczności ich szlifowania. Metoda ta jest bezpieczna i stosowana w Prodenta clinic w Katowicach i Gliwicach od 10 lat.

Przygotowanie licówek wymaga doświadczenia i precyzyjnego nakładania, stąd nie wszystkie gabinety posiadają je w swojej ofercie. Mimo wielu zalet, licówki bez szlifowania mają jednak pewne ograniczenia w zakresie ich stosowania. Przede wszystkim ze względu na swoją grubość nie mogą być stosowane wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność korekty większych wad estetycznych (kształtu i kolorystyki zębów). Nie jest to więc rozwiązanie dla każdego.

Usługi świadczone w ramach stomatologii estetycznej:

  • Konsultacja
  • Wybielanie metodą nakładkową
  • Wybielanie lampą LED
  • Wybielanie zębów martwych
  • Zabiegi korygujące kształt dziąsła
  • Licówki porcelanowe
  • Licówki typu „chipsy”

 

© 2015 Prodenta clinic Śląsk Katowice Gliwice