Przebieg procesu leczenia All-on-4

Metoda leczenia All-on-4 „zęby w jeden dzień” jest metodą wysokospecjalistyczną, która jest stosowana w klinikach implantologicznych, posiadających odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych lekarzy. Zespół lekarzy wykonujący cały proces leczenia składa się chirurga-implantologa oraz protetyka. Prodenta Clicnic należy do grona certyfikowanych gabinetów stosujących metodę leczenia All-on-4, którą skutecznie przeprowadziliśmy u kilkuset pacjentów.

Konsultacje i badania

W naszej klinice proces leczenia metodą All-on-4 rozpoczynamy konsultacją u dr Macieja Nowińskiego (chirurg – implantolog) oraz dr Bartosza Nowaka (protetyk), na której zostanie oceniony stan jamy ustnej oraz zostaną wykonane badania radiologiczne: tomografia komputerowa CBCT oraz zdjęcie pantomograficzne. Podczas konsultacji zostanie ustalony i przedstawiony wstępny plan leczenia dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań, jak również nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. W następnej kolejności zostaną zaplanowane miejsca wprowadzenia implantów przy użyciu wirtualnego planowania implantologiczne Nobel Guide. 

Dzień zabiegu

Dzień zabiegu jest podzielony na dwie części: chirurgiczną i protetyczną. Zabieg wszczepienia implantów All-on-4 przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.
U części naszych pacjentów wykonujemy  zabiegi  w znieczuleniu ogólnym, również w warunkach szpitalnych.
Po zakończonym zabiegu wprowadzenia implantów Pacjenci odpoczywają w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu, a w tym czasie w laboratorium jest wykonywany most tymczasowy.
Po paru godzinach zostanie przykręcony most tymczasowy i od tego momentu nasi Pacjenci mogą się cieszyć nowymi zębami.

Most docelowy

Po około 6 miesiącach most tymczasowy zostaje zamieniony na ostateczną pracę protetyczną – most cyrkonowy, który jest wykonywany przez certyfikowane laboratorium protetyczne NobelBiocare w Polsce lub NobelProcera w Stanach Zjednoczonych.

© 2015 Prodenta clinic Śląsk Katowice Gliwice